Victorie Ymensa!

E7 YMENS

Ymens TeamNet ramane pe locul al 2-lea, la egalitate de puncte cu Luxoft, inaintea returului Ligii IT&C, dupa ce s-a impus in fata reprezentativei Bitdefender cu 6-1.

Inca din primele minute, Ymens TeamNet a aratat o forta de atac fantastica si o mare disponibilitate la effort, incununate cu deschiderea scorului, in minutul 7, prin Alin Balan, dupa o suita de pase si un sut in coltul lung. La scurt timp, Valentin Drog, golgheterul echipei, a bagat si el mingea in ate cu un dribling si un sut cu efect, dupa ce Valeriu Danes i-a “pasat” cu bara. Peste numai un minut, Danes nu mai ia bara la tinta, ci inscrie cu calcaiul dupa primirea unei centrari de la Drog. 3-0 la pauza. Baietii de la Bitdefender au fost luati tare si nu si-au mai putut desfasura jocul asezat si eficient care i-a consacrat… din pacate pentru ei.

Repriza a doua a debutat tot cu Ymens la conducerea meciului si, dupa numai doua minute, Drog a inscris iar, dupa ce a combinat cu Alin Balan. Si tot el a marit diferenta in minutul 25. Replica Bitdefender a venit abia in minutul 28, prin Adrian Chitescu, care a inscris dintr-un sut de la distanta. Insa Valentin Drog a mai punctat o data pentru Ymens, in minutul 31. Ultimele minute ale partidei au fost marcate de un fotbal frumos aratat de Bitdefender, cu ceva ocazii de poarta, nefructificate insa.

Ymens TeamNet a bifat astfel a cincea victorie in Liga IT&C si a urcat pe locul secund in Clasamentul Golgheterilor, prin Valentin Drog.