Luxoft Old Boys si-a adjudecat primul meci. La scor.

IMG 5857 m4

Dupa egalul cu Softvision si infrangerea la limita cu Deutsche Bank Global Technology, "batranii" Luxoftului s-au dezlantuit cu NTT Data obtinand prima victorie. Si nu orice fel de victorie, ci una la scor.

Cinci minute de joc pe contre si Luxoft Old Boys beneficia de un penalty. Vlad Sararu executa si deschidea scorul. Alte patru minute si Luxoft Old Boys obtinea un fault in apropierea careului NTT Data. Cristian Danila batea si trimitea mingea direct in ate. 2-0 si increderea "batranilor" de la Luxoft crestea, in timp ce oamenii de la NTT Data nu reuseau sa puna mari probleme in atac, in ciuda efortului depus. Danila si Sararu reveneau cu gol din actiune in minutele 14 si 15, iar Robert Puscasu inchidea tabela la 5-0 la pauza. Dupa reluare, golurile au curs in aceeasi directie - spre poarta NTT.

"Praf... imi cer scuze pentru limbaj, dar cam asa a fost jocul nostru in seara asta. Inca nu ne legam, nu suntem o echipa inca si asta e un mare dezavantaj. Daca am fi o echipa, am intelege mai multe, dar noi ne-am inscris cu o zi inainte de start, deci inca ne cautam; speram sa mai aducem doi oameni buni, care sa ne ajute la mijlocul terenului. Din pacate nu inscriem si, atunci cand nu inscrii, te demoralizezi si bineinteles ca o sa iei si mai multe goluri. In seara asta a fost destul de greu si pe aparare, am pierdut niste mingi si am luat niste goluri cam stupide la inceput - si din cauza mea cred. Am insa incredere in colegii mei si, cu un pic de antrenament - pentru ca nici macar asta nu facem inca - cu siguranta vom reusi meciuri mai bune", a declarat Ionut Istrate de la NTT Data.

"A fost mai bine decat meciurile trecute. Incepem sa ne omogenizam, sa legam jocul; am dat tot ce am avut, pasele au mers mai bine, suntem in crestere" a comentat si Mihai Constantin de la Luxoft Old Boys.