Victorii la scor

Et5 priori

Prioriconstruct a dispus, cu 9 goluri avantaj, de Tinmar, in timp ce Romcarton a bifat prima victorie, impunandu-se cu 8 reusite avans in fata RCS&RDS in etapa a V-a a Campionatului Sports Arena - Futsal.

Tinmar a deschis scorul dupa doar cateva secunde de joc in partida cu Prioriconstruct, prin George Voicu, insa bucuria "energeticienilor" a fost de scurta durata. Alb-rosiii au luat la tinta poarta Tinmar si, pana in minutul 14, au inscris de sapte ori: dubla Sorin Brailescu, dubla Cosmin Croitoru, dubla Alexandru Nechita si o reusita semnata Cristian Mateescu. Tinmar a reusit sa gaseasca drumul spre gol abia in ultimele cinci minute ale primei reprize, printr-o dubla a capitanului Lucian Rusu. 7-3 la pauza in favoarea Prioriconstruct.

Dupa reluarea partidei, Priori a continuat sa domine meciul, atat pe teren, cat si pe tabela, inscriind de inca sase ori, in timp ce Tinmar a reusit sa mai infiga mingea-n ate o data. 13-4 scorul final si victoria cu numarul doi pentru Prioriconstruct.

Recital Bogdan Conovalov

Et5 Romcarton

Primul sfert de ora din partida Romcarton - RCS&RDS a stat sub semnul echilibrului. Bogdan Conovalov a deschis scorul in minutul 3 pentru Romcarton, insa RCS&RDS a egalat situatia cinci minute mai tarziu, prin Gabriel Natavala. Profitand de erori in apararea RCS, Viorel Matei si Razvan Axinia au dus scorul la 3-1 la pauza in favoarea Romcarton, insa baietii de la RCS nu s-au lasat dezarmati si au continuat sa se lupte pentru fiecare minge si sa caute golul. Din pacate pentru ei, aparatorii Romcarton le-au tinut piept cu succes, dar nici norocul n-a fost de partea lor la unele faze de poarta.

In repriza secunda, Bogdan Conovalov s-a dezlantuit in fata portii adverse, invingandu-l pe Cristian Barta, portarul RCS&RDS, de inca patru ori. Cu aportul lui Viorel Matei si a lui Valentin Geanel, Romcarton si-a asigurat prima victorie in campionat cu scorul de 9-1.