Nu-si mai luasera gol de trei etape

IMG 5451

Dupa 10 minute de joc umar la umar, liderul clasamentului provizoriu a deschis scorul cu Luxoft Old Boys prin Liviu Cofei, iar Remus Dinu a stabilit scorul pauzei - 2-0 - doua minute mai tarziu. Avira a continuat sa fie productiva si dupa reluare si a ajuns la cinci reusite prin managerul Alex Frigioiu si acelasi Cofei, insa "batranii" nu s-au lasat si i-au "incercat" portarul de cateva ori. Un sut in bara al Luxoftului i-a pus pe jar pe "diavoli", dupa ce in ultimele trei etape castigasera la zero. "Sa nu luam gol", si-au strigat ei... insa in minutul 38 Alex Motoc le-a stricat planul inchizand tabela la 5-1.
Daca "batranii" au reusit doar "golul de onoare", "tinereii" Luxoftului au marcat de cinci ori cu Orange Services. Echipa telecom a deschis ostilitatile in minutul 3, prin Gheorghe Robu, conducand pe tabela pana la jumatatea primei reprize. Insa cuplul de atac Cosmin Croitoru - Silviu Haldan si-a intrat usor, usor in mana si, pana la pauza, a inscris de trei ori pentru Luxoft.

IMG 5316

Repriza secunda a fost echilibrata si pe teren si pe tabela, cu inca patru "boabe" impartite frateste.