Vodafone sparge gheata

IMG 6401 m5

Vodafone a celebrat prima victorie in Campionatul Sports Arena - Fotbal pentru IT&C, impunandu-se in derby-ul telecom cu Orange.

Florentin Andrei a deschis scorul in minutul 2 al intalnirii si lucrurile pareau sa mearga bine pentru Orange, care a conservat rezultatul pana la pauza, in ciuda eforturilor tot mai indarjite ale Vodafone de a reveni pe tabela.

IMG 6259 m5

Jocul s-a iutit dupa reluare - si ca ritm si ca atmosfera. Bataliile la balon au devenit tot mai aprige, cu coate si calcaturi pe bombeu; Vodafone a crescut strocul, a inceput sa recupereze tot mai multe mingi si sa le "care" spre poarta "portocalie" si, in minutul 29, celebra egalarea adusa de Ionut Badea. Doua minute mai tarziu, Victor Papuc ii urma exemplul lui Badea si infigea mingea-n ate, intorcand soarta meciului.

Orange a incercat sa revina, insa n-a reusit sa lege jocul in fata unui Vodafone mereu in miscare, insufletit de gandul primei victorii. Mai mult, in ultimele doua minute a mai cedat de doua ori, Alexandru Ghitan si acelasi Badea inchizand tabela la 4-1 in favoarea "albilor".

"N-am alergat nici meciul asta din pacate si se vede - nu alergam, adversarii ne taxeaza", a declarat managerul Orange, Serban Lia la final. "Sper ca de acum incolo sa mergem din ce in ce mai bine. Sigur ne vom reveni", a adaugat el.

"Am inceput destul de ezitant, insa ne-am revenit si am preluat conducerea. Am intrat in posesia mingei mai mult decat adversarul si ne-am impus pana la urma. A fost un joc foarte bun, o victorie frumoasa. Felicitari si celor de la Orange si... mergem inainte", a comentat si Cristian Pavel de la Vodafone, care a tinut sa remarce prestatia echipei, ca un tot si nu un jucator anume.