"Nu ne asteptam sa avem numai victorii"

IMG 7972 m6

Endava isi pastreaza pozitia de top in clasamentul general provizoriu dupa sase etape, fiind singura echipa care si-a adjudecat toate partidele disputate.

A fost un meci cu multe ratari pentru Endava - la un moment dat am fost convinsi noi, cei de pe margine, ca Stefan Radulescu are ceva cu portarul advers pe care l-a luat de nenumarate ori la tinta in incercarea de a inscrie... si tot nu a reusit. Daniel Coman a deschis scorul in minutul 6 si tot el a punctat pentru 2-0 sase minute mai tarziu. Mihai Robert Stoean a redus din diferenta imediat pentru Softvision si pauza ne-a prins cu scorul "inghetat" la 2-1.

Dupa reluare, Coman a revenit cu gol pentru Endava, urmat de Sami Popa, Tudor Dimcica si Valentin Iordache, insa portarul Softvision a salvat mult mai multe mingi. Si coechipierii acestuia s-au luptat cu indarjire dar, spre deosebire de adversari, n-au reusit sa mai inscrie.

"Baietii au jucat foarte bine; si-au facut jocul, au pasat mult, au alergat. Noi am avut o singura schimbare, a fost greu...", a comentat Mihai Robert Stoean de la Softvision la final.

"Se vede ca adversarii sunt mai incepatori, dar si noi am jucat bine. Mai ales cu prima echipa, nu aveau nicio sansa sa iasa din jumatatea lor", a declarat si Mihai Caloian, liderul Endava. Neinvinsi de la debutul acestei editii si fruntasi in clasamentul general, baietii au ramas cu capul pe umeri si cu picioarele pe pamant :). "Nu ne asteptam sa avem numai victorii, sa vedem cat o mai tinem asa", a precizat Caloian.