Replica excelenta

IMG 5529

Dupa un meci cu palpitatii in tur, castigat de RINF cu 6-5 cu doua goluri inscrise in ultimul minut, Vodafone s-a dovedit un "hop" greu de trecut si in retur.

Valentin Sava a deschis scorul pentru "gasca nebuna" in minutul 6, iar Vodafone a trecut razant pe langa gol drept raspuns. Cu un joc in viteza, determinat, alb-rosiii au "carat" mingea in careul advers si l-au prins pe picior gresit pe portarul Alexandru Popa... Noroc cu reflexele lui Catalin Buceceanu - brav portar in rol de jucator de camp - care s-a postat intre buturi si a respins o minge ca si intrata-n poarta.

Avantajul minim al RINF-ului la pauza s-a "topit" insa dupa reluare, cand Adrian Vacariu si-a trecut numele pe tabela pentru adversara. Contrele s-au intetit, la fel si suturile la poarta, insa n-a fost sa fie pana cu doua minute inainte de final. Daca toate sperantele RINF-ului se indreptau spre golgheterul Catalin Neagu, victoria le-a fost adusa de un jucator folosit de obicei in rol de aparator: Adrian Dragan.