Specialista in egaluri

REC-VHM

Echipa de IT-sti FC Recidivistii a inregistrat a doua remiza in tot atatea etape jucate din Campionatul Sports Arena - Futsal. Dupa 1-1 cu Romcarton, FC Recidivistii au terminat 4-4 si cu VHM.

Recidivistii si VHM, doua echipe cu pofta de fotbal si deschidere la efort, au facut spectacol in meciul de deschidere a Etapei a II-a. Partida a inceput echilibrat, atacurile si contraatacurile tinandu-se lant. Dar si ratarile. "Recidivistul" Alin Niculescu a rupt echilibrul de pe tabela in minutul 11, insa Ciprian Voicu a egalat pentru VHM trei minute mai tarziu. In minutul 17, Alin Niculescu loveste din nou si Recidivistii intrau la pauza in avantaj. La trei minute dupa reluarea partidei, Adrian Pitu restabileste egalitatea, iar VHM preia conducerea in minutul 29, gratie reusitei lui Costinel Capra. In doar trei minute insa, Recidivistii rastoarna scorul, prin golurile lui Bogdan Gavan si Radu Popa si VHM se vede nevoita sa alerge iar dupa egalare. Ciprian Voicu s-a dovedit providential pentru VHM. In minutul 36 el invinge apararea Recidivistilor pentru a doua oara si inchide tabela la 4-4.