Partide de "care pe care"

IMG 9172 m

Meci dramatic intre ITeam United si Endava, cu golul victoriei inscris in ultimul minut de joc, in timp ce doua reusite in minutele 39 si 40 au facut diferenta si intre Wipro si Orange. Spectacol, ce sa mai!

Cu cateva absente notabile in lot, Orange a avut de furca cu Wipro care a facut un meci mare. Alex Onea a deschis scorul in minutul 6 pentru echipa telecom, insa Wipro a jucat cu mult suflet si determinare, raspunzand cu contraatacuri taioase si o defensiva foarte buna. Activ ca de obicei, Taner Harsali a reusit sa restabileasca egalitatea inainte de pauza si sa aduca Wipro la carma pe tabela in minutul 23. Alex Onea a adus repede golul de 2-2, dar Harsali nu s-a lasat si a refacut avantajul minim pentru Wipro in minutul 28.

IMG 9101 m

Cu duelul pentru un loc pe podiumul final in minte, jucatorii de la Orange s-au mobilizat si, in ciuda darzeniei aratata de echipa adversa, au restabilit egalitatea prin Mihai Dragomir si s-au desprins mai apoi la 5-3 cu reusite semnate Florin Niculae si acelasi Dragomir in ultimele doua minute.

"Am jucat bine, surprinzator; nu ne asteptam. Poate meritam un egal in seara aceasta. Oricum, am intalnit o echipa buna, din varful clasamentului; daca mentinem formula si concentrarea, avem perspective. Speram ca in meciul urmator sa facem ceva mai mult", a declarat Romulus Caralicea Marculescu, managerul Wipro.

"A fost un meci de echipa. Parca ne-am adunat mai greu astazi dar, pe final, am reusit sa ne facem jocul. Se simte ca ne lipsesc jucatori, dar asta este, mergem inainte", a spus si Alex Onea de la invingatori. "Felicitari adversarilor; chiar au jucat bine, foarte bine", a adaugat el.

"Noroc ca Tudor a fost in zi mare!"

Alex Mavrodin a deschis scorul in minutul 2 pentru ITeam United, dar mai apoi el si coechipierii sai s-au tinut de ratari in timp ce Endava, cu calm si eficienta, a profitat de lipsa unui portar "de meserie" intre buturi si un pic de dezordine in aparare si le-a infipt mingea de patru ori in ate pana la pauza - Andrei Mustatea, Razvan Rosculet si dubla Tudor Dimcica.

IMG 9183 m

Dupa reluare, ITeam a reusit sa recupereze, incet, incet. Capitanul Bogdan Balaceanu a dat tonul in minutul 25 si, dupa un gol al lui Gabriel Stanciu, tot el a adus egalarea in minutul 35, profitand de o iesire a portarului advers la joc. Endava s-a napustit in atac si Tudor Dimcica, in zi de gratie, a punctat pentru 5-4 imediat, incingand si mai mult spiritele. Finalul a fost dramatic, presarat cu ocazii ratate pentru ITeam, un gol egalizator al lui Mavrodin in minutul 39 si o reusita "de aur" a lui Dimcica ce a inchis tabela la 6-5 pentru Endava in minutul 40.

"Greu, foarte greu. Noroc ca Tudor a fost in zi mare astazi... si Vlad, portarul. In rest, efort foarte mare si atat", a sintetizat Radu Bardan de la Endava.
"A fost un meci greu; s-au aparat bine, ne-au atacat, am simtit si lipsa portarului si lipsa de efectiv... Au fost si putin mai duri si ne-au descurajat un pic in prima repriza, insa am avut sansa sa nu pierdem catre sfarsit... Asta este, se intampla", a spus si Alex Mavrodin de la ITeam.