Orange, prima victorie

orange1

Echipa Orange Romania a bifat, miercuri seara, prima victorie din Liga IT&C, dupa doua meciuri pierdute la un gol diferenta cu Stranierii IT si IT United.

Orange s-a impus cu 2-1 in fata Ymens Team Net, dupa un meci extrem de echilibrat. Cele doua echipe s-au intrecut in atacuri rapide, recuperari si suturi la poarta. Orange a deschis scorul, in minutul 17, prin Marian Morarasu. Replica Ymens a venit dupa pauza, in minutul 23, cand Mihnea Mocanu l-a invins pe portarul Sorin Fador. Insa 5 minute mai tarziu, Serban Lia a marcat golul de 2-1 pentru Orange si a adus prima victorie pentru echipa sa in Liga IT&C.

ymens echipament

Meciului cu Orange a constituit pentru baietii de la Ymens Team Net un bun prilej de a-si prezenta, in premiera, noul echipament de joc.

5 echipe la egalitate de puncte
Orange si Team Net sunt la egalitate de puncte in Clasamentul general al Ligii IT&C, alaturi de Power Net, Arsis Vodafone si Optaros. Toate cele 5 echipe au inregistrat, pana acum, cate o victorie, golaverajul fiind acela care da ordinea lor in clasament.