Mars de sanatate pentru Stranierii IT si IT United

Tremend-Stranierii

Stranierii IT si IT United si-au consolidat pozitiile fruntase in Liga IT&C, ambele castigand partidele disputate in Etapa 5. Stranierii sunt neinvinsi de la debutul Ligii. Palmaresul IT United este umbrit doar de meciul pierdut “la mustata” in prima etapa chiar in fata Stranierilor.

Stranierii IT si-au trecut in cont cea de-a cincea victorie consecutiva in Liga IT&C, dupa ce au trecut cu 4-1 de Tremend. Bogdan Neagu a deschis scorul in minutul 10 pentru Stranieri, iar coechipierul sau, Claudiu Mentea a marcat pentru 2-0 patru minute mai tarziu. Jucatorii ambelor echipe au alergat mult si au “incercat” poarta adversa, insa Stranierii au fost mai productivi. Bogdan Druga si Claudiu Mentea ducand scorul la 4-0 in partea a doua a jocului. In minutul 37, Alin Niculescu de la Tremend a reusit sa-l invinga pe portarul Stranierilor si a stabilit scorul final: 4-1.

Uniti pentru victorie
Optaros-IT United

IT United a trecut cu 3-1 de Optaros in Etapa 5. Desi nu joaca de mult timp impreuna, baietii de la Freescale, TotalSoft, Pluriva si Vodafone sunt toti pentru unul si unul pentru toti pe teren, fara orgolii si individualisme. Vladut Sterian cu o reusita si George Banica cu doua au asigurat cea de-a patra victorie consecutiva pentru IT United, in fata unui echipe a Optaros macinata de absente. Dinita&Co au alergat mult dupa gol, insa imprecizia suturilor, bara si portarul IT United, Alexandru Burlan, le-au stat in cale. Golul Optaros a venit in ultimul minut de joc, in urma unui autogol al portarului Burlan.