6 dintr-o lovitura

Ymens-Arsis

Valeriu Danies de la Ymens TeamNet a marcat de 6 ori in poarta Arsis Vodafone, in meciul castigat de echipa sa cu 11-2. El a fost la un pas de a egala recordul de 7 reusite intr-un singur meci stabilit in Sezonul regulat de Stefan Radulescu (Endava).

Ymens a deschis scorul in minutul 6 prin Radu Lacatus si a marcat pentru 2-0 doua minute mai tarziu, prin Bogdan Pecete. Baietii de la Arsis au raspuns in minutul 13, printr-o reusita a lui Cristian Haineala. In absenta portarului titular, Arsis nu a reusit insa sa tina pasul cu atacurile furibunde ale Ymens, incasand 4 goluri in 4 minute de la Valeriu Danies. Prima repriza s-a incheiat 6-1.
Dupa pauza, Danies si-a mai trecut doua reusite in cont, Radu Lacatus si Mihnea Mocanu bifand si ei cate o dubla pentru Ymens. Golul 2 al lui Arsis a venit abia in minutul 39, din gheata lui Ionut Birsasteanu.

Razboiul celor doua portocale
Orange-Power

“Portocala Mecanica” Power Net a trecut cu 6-2 de Orange in Etapa 5, dupa un meci extrem de disputat. Ambii combatanti au jucat cu “sete”, atacurile, recuperarile, contraatacurile si suturile la poarta tinandu-se lant in prima repriza. Scorul la pauza a fost 3-2 in favoarea Power Net.
In partea a doua a meciului baietii de la Orange s-au precipitat un pic si le-a lipsit precizia la finalizare, in timp ce “Portocala mecanica” a fost foarte eficienta.

Liderul golgheterilor
P1110050

Omul meciului a fost, fara doar si poate, Ionut Geampalia de la Power, autorul a patru dintre cele sase goluri ale echipei sale. Gratie acestor reusite, el s-a instalat in fruntea Clasamentului golgheterilor Ligii IT&C.