"Ne dati acum titlul de golgheter?!"

IMG 9724 m7

Liviu Bogdan "Hagi" Cofei a marcat de noua ori pentru Avira in intalnirea cu Softvision, depasind recordul de goluri inscrise intr-un singur meci - record stabilit tot de el in chiar prima etapa a Campionatului Sports Arena - Fotbal pentru IT&C 2017.

Daca in prima etapa, cu Orange Romania, semnase sase reusite, Liviu Bogdan "Hagi" Cofei a fost de neoprit cu Softvision, trimitand mingea-n ate de sase ori doar in prima repriza. Tabela arata la pauza 8-2, cu contributia lui Mihai Popescu - pentru Avira - si a lui Florin Stefanache - pentru adversari. Dupa reluare, Avira s-a mai relaxat, insa tot a mai punctat de patru ori, trei dintre reusite apartinandu-i aceluiasi Cofei care a ajuns la 21 de goluri in aceasta editie de campionat si conduce detasat in topul marcatorilor.

"Mai asteptam finalul campionatului sau ne dati acum titlul de golgheter?!", au glumit coechipierii lui Cofei dupa ploaia de reusite ale acestuia.