Debut incins de retur

IMG 3285

Vodafone si Endava au mers umar la umar pana cu 12 minute inainte de final, in timp ce IBM si-a luat revansa cu Luxoft intr-un meci cu mare consum fizic si psihic.

Partida animata intre Vodafone si Endava dupa ce Florin Craciun a deschis scorul pentru echipa telecom in chiar primul minut. Au urmat tururi ofensive-n stanga si-n dreapta, fara urmari pe tabela de marcaj.

La jumatatea reprizei, jucatorii Endava si-au pus mainile-n cap cand au trecut razant pe langa egalare, insa, o faza mai tarziu, toata lumea celebra un sut al lui Daniel Coman care prindea poarta. 1-1, un scor ce avea sa ramana neschimbat pana dupa pauza cand Sami Popa aducea prima victorie din retur pentru gri-portocalii cu o dubla.

Revansa

IMG 3320

Partida incinsa intre Luxoft si IBM, cu goluri consecutive, ratari, parari si consum psihic mare.

George Stan a deschis scorul in minutul 4, insa nici n-a apucat bine Luxoft sa celebreze ca arbitrul fluiera hent in careul lor si arata punctul cu var. Madalin Balan batea si transforma, restabilind egalitatea. Era abia minutul 5.

Trei minute mai tarziu, Catalin Trifanescu expedia o ghiulea-n plasa, direct din aut - gol IBM pentru ca a atins-o portarul Luxoft. Imediat, dupa un fault, o minge "miscata" este infipta-n poarta IBM de Silviu Haldan. 2-2 si atacurile si contraatacurile nu conteneau. In minutul 13, Madalin Balan bifa o noua reusita si IBM se desprinde iar.

Luxoft a incercat sa atace porta din toate unghiurile, dar n-a fost sa fie: ghinionul, apararea teapana si paradele noului portar IBM, Adrian Lazar, nu le-au permis sa mai revina pe tabela. Nervii s-au intins, s-au incins, au mai si rabufnit pe ici pe colo. Iar IBM a mai punctat de doua ori, prin Trifanescu si Vlad Badea, luandu-si revansa pentru meciul-tur pierdut cu 1-6.